Propriétaire :  Jean –Luc Clabaut

Rezydencja „Manoir de Valette” istnieje od okolo  XV wieku. Pisemny dowód na istnienie winnicy jest potwierdzone co najmniej od 17 w..

Wina produkowane w Blayais nosza miano GRAND Vin de Bordeaux

Winnica „Domena de  Valletta Manor” posiada, glebę,  glinno-wapienna zapewniając dojrzewania wina w najlepszych warunkach.

Szczepy :

  • 70% Merlot
  • 20% Cabernet
  • 10% Malbec

Czerwone wino maja szeroka game smakowa, proponuje sie degustowac je w temperaturze około 16 do 18 ° C

Białe wino jest z kolei 100% z winogron Colombard. To wino pasuje do ryb i owoców morza. Dla zachowania wykwintnego smaku  zalecane jest  kosztować je w temperaturze pomiędzy 8 a 10 ° C.

Manoir de  Valletta”  oferuje również wino rozowe , zarówno wytrawne jak i polslodkie : jego orzezwiajacy smak  zagwarantuje udany  aperitif ,  jest bardzo polecany do wszystkich  letnich potraw..

Wreszcie „Manoir de Valette”  oferuje wino musujące produkowane metodą tradycyjną. o aromatach swojej unikalnej odmiany. Napoj ten mozna  zaoferować swoim gościom jako produkt wysokiej klasy i prestiżu. Nasze wino musujące dojrzewa w piwnicach domu Taczka BOURG w Gironde, pomiędzy Blaye i Bordeaux.

Polecamy to wino musujące do przystawek i do deseru. Napój ten proponowany jest serwowac świeży, w temperaturze około 8-10 ° C. Tym napojem  przyjemnie jest honorowac wszystkie uroczystości.